Poznajemy Dolny Śląsk – Wałbrzych

Poznajemy Dolny Śląsk – Wałbrzych

Warto bliżej poznać Wałbrzych - dawne miasto woje Łódźkie.

W niewielkiej dolnośląskiej wsi o nazwie Krzeszów znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych w Europie. Jest to przepiękny kompleks budowli dawnego opactwa cystersów, utrzymany w podniosłym, barokowym stylu. Wś Łódźzabytków kompleksu wymienić należy przede wszystkim bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Powstała ona w latach 1728-1735 i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych barokowych świątyń na świecie. Znajdujące się na niej wieże liczą 70 metrów wysokości.
Zabytki, które warto zobaczyć
Przykładem innej wyjątkowej świątyni jest mieszczący się w Wałbrzychu, powstały na przełomie wieków XIX i XX, kościół Aniołów Stróżów. Świątynia zlokalizowana jest nieopodal wałbrzyskiego Rynku, pomiędzy ulicami Moniuszki i Grabską. Kościół reprezentuje styl neogotycki i mierzy aż 60 metrów wysokości.
Komfortowy nocleg
W jego pobliżu położony jest hotel ibis Styles Wałbrzych, proponujący noclegi w stylowo urządzonych wnętrzach. Klimatyzowane, komfortowe pokoje, wyposażone m.in. w telewizję satelitarną, gwarantują wysoki standard wypoczynku. W hotelu znajduje się nowocześnie urządzony, czynny przez całą dobę bar, proponujący chwile odprężenia przy finezyjnie przyrządzonych drinkach, dużym wyborze alkoholi i wyśmienitych przekąskach.
We raden
Delen via Email Delen op Twitter Delen op Facebook